Дата: 14 Мар 2020
На 14 март 1897 г. в България е приет Закон за задължително носене на дрехи и обувки местно производство от държавните чиновници. За неспазване на закона са предвидени санкции. Законът има за цел да защити родното производство и да подпомогне първоначалното натрупване на капитал. В този момент най-голям дял в индустриалното производство на страната имат хранителната промишленост, следвана от текстилната и кожарската. Те съставляват около една трета от общото производство. Отчитайки местните възможности по отношение на капитал и опит, законодателите допускат чужденци да основават промишлени предприятия в България, за да се привлекат чужди капитали.
На картата "Стопанство на България 1879-1912 г." е показано развитието на промишлеността и селското стопанство в българските земи за разглеждания период, както и съобщения, транспорт и търговия. Картата е част от Атласа по история и цивилизация за 11. клас и кандидатстуденти /по старата учебна програма/
Карти "Стопанство на България 1879-1912 г." ще отлриете и в Атлас по история и цивилизации за 7. клас и Атлас по история и цивилизации за 10. клас.
Остави мнение/коментар